Vicor Corporation VI-21X-MX-S
VI-21X-MX-S picture photo
Mfg. Part Number
VI-21X-MX-S
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W
Datasheet Download
VI-21X-MX-S.pdf
Availability of VI-21X-MX-S
QUANTITY
VI-21X-MX-S Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21X-MX-S
Internal Part NumberEIS-VI-21X-MX-S
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 15.2V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)14.42A
Power (Watts) - Manufacture Series75W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.80" W x 0.52" H (116.8mm x 45.7mm x 13.2mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max75W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21X-MX-S
Related LinksVI-21, VI-21X-MX-S Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21X-MX-S Details Description
Related parts for VI-21X-MX-S
CONN HEADER 17POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 1A 24V datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 27POS datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD 1X1 14SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 50.4V 500A DISC 7MM datasheet.pdf
IC COUNTER 4-BIT SYNC 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
PLUG INLINE 5PIN CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 715 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf