Vicor Corporation VI-21Y-CY-S
VI-21Y-CY-S picture photo
Mfg. Part Number
VI-21Y-CY-S
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W
Datasheet Download
VI-21Y-CY-S.pdf
Availability of VI-21Y-CY-S
QUANTITY
VI-21Y-CY-S Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21Y-CY-S
Internal Part NumberEIS-VI-21Y-CY-S
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)33A
Power (Watts) - Manufacture Series33W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.80" W x 0.52" H (116.8mm x 45.7mm x 13.2mm)
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max33W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21Y-CY-S
Related LinksVI-21, VI-21Y-CY-S Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21Y-CY-S Details Description
Related parts for VI-21Y-CY-S
OPTOISO 5KV 2CH TRANSISTOR 8DIP datasheet.pdf
CORD PIN TIP PLUG PATCH 4" RED datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 1.2KV TO220AB datasheet.pdf
IC OPAMP GP 75MHZ 8SO datasheet.pdf
IC SYNC 4BIT BINAR COUNT 16DIP datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES 390 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONNECTOR 48POS STRT TERM DIN datasheet.pdf