Vicor Corporation VI-21Y-EW-F4
VI-21Y-EW-F4 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21Y-EW-F4
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W
Datasheet Download
VI-21Y-EW-F4.pdf
Availability of VI-21Y-EW-F4
QUANTITY
VI-21Y-EW-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21Y-EW-F4
Internal Part NumberEIS-VI-21Y-EW-F4
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)66A
Power (Watts) - Manufacture Series66W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-10°C ~ 85°C
Efficiency88%
Power (Watts) - Max66W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21Y-EW-F4
Related LinksVI-21Y, VI-21Y-EW-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21Y-EW-F4 Details Description
Related parts for VI-21Y-EW-F4
RES 0.05 OHM 20W 5% TO220 datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS VERT 4.2MM TIN datasheet.pdf
FUSE GLASS 750MA 350VAC 2AG datasheet.pdf
RES 13.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 448K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 7.5VOUT 75W datasheet.pdf
CONN HDR 17POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
DIODE ZENER 100V 500MW DO7 datasheet.pdf