Vicor Corporation VI-21Y-IW-F2
VI-21Y-IW-F2 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21Y-IW-F2
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W
Datasheet Download
VI-21Y-IW-F2.pdf
Availability of VI-21Y-IW-F2
QUANTITY
VI-21Y-IW-F2 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21Y-IW-F2
Internal Part NumberEIS-VI-21Y-IW-F2
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)66A
Power (Watts) - Manufacture Series66W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max66W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21Y-IW-F2
Related LinksVI-21Y, VI-21Y-IW-F2 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21Y-IW-F2 Details Description
Related parts for VI-21Y-IW-F2
IC TRANSCEIVER 3V BLVDS 24-TSSOP datasheet.pdf
CONN RECEPT 55POS TYPE C VERT datasheet.pdf
PUNCH PIN TAPER 14MM X 175MM datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 6" 0.50MM 18POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
SGE-245-2-4680L 05000C SFTY EDGE datasheet.pdf
CONN SC PLUG HOUSING datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
1500UF 63V 22X40MM 105C 10000H datasheet.pdf