Vicor Corporation VI-21Y-MW-S
VI-21Y-MW-S picture photo
Mfg. Part Number
VI-21Y-MW-S
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W
Datasheet Download
VI-21Y-MW-S.pdf
Availability of VI-21Y-MW-S
QUANTITY
VI-21Y-MW-S Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21Y-MW-S
Internal Part NumberEIS-VI-21Y-MW-S
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)66A
Power (Watts) - Manufacture Series66W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.80" W x 0.52" H (116.8mm x 45.7mm x 13.2mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max66W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21Y-MW-S
Related LinksVI-21, VI-21Y-MW-S Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21Y-MW-S Details Description
Related parts for VI-21Y-MW-S
MOSFET N-CH 200V 5A DPAK datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 150V 0605 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8VSSOP datasheet.pdf
CBL 33POS 0.5MM JMPR TYPE D 2" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
BATTERY LITHIUM COIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 48V datasheet.pdf