Vicor Corporation VI-21Y-MX-F1
VI-21Y-MX-F1 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21Y-MX-F1
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W
Datasheet Download
VI-21Y-MX-F1.pdf
Availability of VI-21Y-MX-F1
QUANTITY
VI-21Y-MX-F1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21Y-MX-F1
Internal Part NumberEIS-VI-21Y-MX-F1
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)49.5A
Power (Watts) - Manufacture Series50W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max50W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21Y-MX-F1
Related LinksVI-21Y, VI-21Y-MX-F1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21Y-MX-F1 Details Description
Related parts for VI-21Y-MX-F1
RES SMD 36 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS DUAL MINI-FIT datasheet.pdf
IC PHY LINK-LAYER CTRLR 144-LQFP datasheet.pdf
2P J-P-T GEH KOMPL datasheet.pdf
RES 464 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 182K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 2W SMBG datasheet.pdf