Vicor Corporation VI-22L-IW-F1
VI-22L-IW-F1 picture photo
Mfg. Part Number
VI-22L-IW-F1
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W
Datasheet Download
VI-22L-IW-F1.pdf
Availability of VI-22L-IW-F1
QUANTITY
VI-22L-IW-F1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-22L-IW-F1
Internal Part NumberEIS-VI-22L-IW-F1
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)56V
Voltage - Output 128V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)3.57A
Power (Watts) - Manufacture Series100W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max100W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-22L-IW-F1
Related LinksVI-22L, VI-22L-IW-F1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-22L-IW-F1 Details Description
Related parts for VI-22L-IW-F1
CABLE SMA-RA/SMA-RA 6" RG-178 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 12.1 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS R/A .050" GOL datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR 3PST 40A 220V datasheet.pdf
CONN PLUG 160POS 0.5MM DUAL SMT datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
5.08MM EUROBLOCK STR BLK 24POS datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 2.2NF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf