Vicor Corporation VI-22L-MY-F2
VI-22L-MY-F2 picture photo
Mfg. Part Number
VI-22L-MY-F2
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W
Datasheet Download
VI-22L-MY-F2.pdf
Availability of VI-22L-MY-F2
QUANTITY
VI-22L-MY-F2 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-22L-MY-F2
Internal Part NumberEIS-VI-22L-MY-F2
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)56V
Voltage - Output 128V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)1.79A
Power (Watts) - Manufacture Series50W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max50W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-22L-MY-F2
Related LinksVI-22L, VI-22L-MY-F2 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-22L-MY-F2 Details Description
Related parts for VI-22L-MY-F2
IDC CABLE- APR16A/ AE16M / APR16 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 24POS 15AU datasheet.pdf
ROTARY SW 4 DECK 1 POLE ADJ datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV GATE DRIVER 6SO datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.01A 32V datasheet.pdf
RES SMD 825K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 120000UF 20% 80V SCREW datasheet.pdf