Vicor Corporation VI-22N-CW-F1
VI-22N-CW-F1 picture photo
Mfg. Part Number
VI-22N-CW-F1
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W
Datasheet Download
VI-22N-CW-F1.pdf
Availability of VI-22N-CW-F1
QUANTITY
VI-22N-CW-F1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-22N-CW-F1
Internal Part NumberEIS-VI-22N-CW-F1
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)56V
Voltage - Output 118.5V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)5.41A
Power (Watts) - Manufacture Series100W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max100W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-22N-CW-F1
Related LinksVI-22N, VI-22N-CW-F1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-22N-CW-F1 Details Description
Related parts for VI-22N-CW-F1
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
TVS DIODE 41.3VWM 73.5VC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 28K OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 4DSBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 15 OHM .3W .1% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T412 datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 80MHZ 8SOIC datasheet.pdf