Vicor Corporation VI-22X-IX-F1
VI-22X-IX-F1 picture photo
Mfg. Part Number
VI-22X-IX-F1
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W
Datasheet Download
VI-22X-IX-F1.pdf
Availability of VI-22X-IX-F1
QUANTITY
VI-22X-IX-F1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-22X-IX-F1
Internal Part NumberEIS-VI-22X-IX-F1
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)56V
Voltage - Output 15.2V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)14.42A
Power (Watts) - Manufacture Series75W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max75W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-22X-IX-F1
Related LinksVI-22X, VI-22X-IX-F1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-22X-IX-F1 Details Description
Related parts for VI-22X-IX-F1
IC VREF SHUNT 5V TO92-3 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK DIN 35 PA GN/YL datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 630V X7R 2220 datasheet.pdf
CONN RCPT 7 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 4KB FLASH 20LSSOP datasheet.pdf
FAN AXIAL 127X38.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf