Vicor Corporation VI-22Y-IX-F1
VI-22Y-IX-F1 picture photo
Mfg. Part Number
VI-22Y-IX-F1
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W
Datasheet Download
VI-22Y-IX-F1.pdf
Availability of VI-22Y-IX-F1
QUANTITY
VI-22Y-IX-F1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-22Y-IX-F1
Internal Part NumberEIS-VI-22Y-IX-F1
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)56V
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)15A
Power (Watts) - Manufacture Series50W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max50W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-22Y-IX-F1
Related LinksVI-22Y, VI-22Y-IX-F1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-22Y-IX-F1 Details Description
Related parts for VI-22Y-IX-F1
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 12NS 32TSOP datasheet.pdf
PLUG CONTACT UNIT (B-TYPE) datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
RCPT PNL MNT 4SKT PCB datasheet.pdf
LED 5MM COOL WHITE CLR 12V S5.7S datasheet.pdf