Vicor Corporation VI-25B-MW-F4
VI-25B-MW-F4 picture photo
Mfg. Part Number
VI-25B-MW-F4
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W
Datasheet Download
VI-25B-MW-F4.pdf
Availability of VI-25B-MW-F4
QUANTITY
VI-25B-MW-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-25B-MW-F4
Internal Part NumberEIS-VI-25B-MW-F4
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)100V
Voltage - Input (Max)200V
Voltage - Output 195V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)1.05A
Power (Watts) - Manufacture Series100W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max100W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-25B-MW-F4
Related LinksVI-25B, VI-25B-MW-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-25B-MW-F4 Details Description
Related parts for VI-25B-MW-F4
FIXED IND 22UH 410MA 840 MOHM TH datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 3.8A STRAP datasheet.pdf
SWITCH SIP SLIDE R/A BLACK datasheet.pdf
CA/ASSY,MP,8P,GRN,ENHCD,C5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 46.4 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 15VC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 8A MCPH6 datasheet.pdf