E-T-A 3120-F321-P7T1-W02D-2A
3120-F321-P7T1-W02D-2A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F321-P7T1-W02D-2A
Brief Description
CIR BRKR THRM 2A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3120-F321-P7T1-W02D-2A.pdf
Availability of 3120-F321-P7T1-W02D-2A
QUANTITY
3120-F321-P7T1-W02D-2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F321-P7T1-W02D-2A
Internal Part NumberEIS-3120-F321-P7T1-W02D-2A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCommon Circuit Protection Mistakes
Standard Package1
Breaker TypeThermal
Current Rating2A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F321-P7T1-W02D-2A
Related Links3120-F321-P, 3120-F321-P7T1-W02D-2A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F321-P7T1-W02D-2A Details Description
Related parts for 3120-F321-P7T1-W02D-2A
CAP CER 4700PF 3KV X7R 1825 datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 35V 10% 1411 datasheet.pdf
IC POT DGTL 32-TAP 2WIRE SOT23-6 datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 470 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 15+PE INLINE SKT CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 34.8 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
MICRO 31C S 6" WHT JACKS datasheet.pdf
CONN TRB JACK STR SOLDER datasheet.pdf
LED DRIVER 120W 57V 120-277 datasheet.pdf