Vicor Corporation VI-25H-IX-B1
VI-25H-IX-B1 picture photo
Mfg. Part Number
VI-25H-IX-B1
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W
Datasheet Download
VI-25H-IX-B1.pdf
Availability of VI-25H-IX-B1
QUANTITY
VI-25H-IX-B1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-25H-IX-B1
Internal Part NumberEIS-VI-25H-IX-B1
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)100V
Voltage - Input (Max)200V
Voltage - Output 152V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)1.44A
Power (Watts) - Manufacture Series75W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 2.40" W x 1.07" H (116.8mm x 61.0mm x 27.1mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max75W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-25H-IX-B1
Related LinksVI-25H, VI-25H-IX-B1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-25H-IX-B1 Details Description
Related parts for VI-25H-IX-B1
CAP ALUM 2700UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 12NS 44LQFP datasheet.pdf
CAP CER 0.82UF 16V X7R 1206 datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 0.2W SMD datasheet.pdf
CAP CER 22UF 6.3V X5R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
FUSE AUTO 3A 32VDC BLADE MINI datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3V 500MW DO35 datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 39PF 500V 5% NP0 1210 datasheet.pdf