Vicor Corporation VI-25H-MY-F3
VI-25H-MY-F3 picture photo
Mfg. Part Number
VI-25H-MY-F3
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W
Datasheet Download
VI-25H-MY-F3.pdf
Availability of VI-25H-MY-F3
QUANTITY
VI-25H-MY-F3 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-25H-MY-F3
Internal Part NumberEIS-VI-25H-MY-F3
3D ModelVI-2xx-xx-F3.stpVI-2xx-xx-F3.pdf
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)100V
Voltage - Input (Max)200V
Voltage - Output 152V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)962mA
Power (Watts) - Manufacture Series50W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max50W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-25H-MY-F3
Related LinksVI-25H, VI-25H-MY-F3 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-25H-MY-F3 Details Description
Related parts for VI-25H-MY-F3
FIXED IND 470NH 565MA 250 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 18POS DUAL datasheet.pdf
RES SMD 732 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK SMA 50 OHM datasheet.pdf
IC PMIC INTERFACE PROT UDFN2020 datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 19COND 18AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CONN HAN BASE W/ADAPT ASSY datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT datasheet.pdf
HDM 5SMPO033F T datasheet.pdf
110000UF 25V 76X143 85C ST datasheet.pdf