Vicor Corporation VI-25L-CW-F4
VI-25L-CW-F4 picture photo
Mfg. Part Number
VI-25L-CW-F4
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W
Datasheet Download
VI-25L-CW-F4.pdf
Availability of VI-25L-CW-F4
QUANTITY
VI-25L-CW-F4 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-25L-CW-F4
Internal Part NumberEIS-VI-25L-CW-F4
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)100V
Voltage - Input (Max)200V
Voltage - Output 128V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)3.57A
Power (Watts) - Manufacture Series100W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max100W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-25L-CW-F4
Related LinksVI-25L, VI-25L-CW-F4 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-25L-CW-F4 Details Description
Related parts for VI-25L-CW-F4
Connector Receptacle 4 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 78 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 12V 4.5A SC70-6L datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN HDR 44POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517HBGA datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.43UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 25VDC SCREW datasheet.pdf