Vicor Corporation VI-25T-IY-F1
VI-25T-IY-F1 picture photo
Mfg. Part Number
VI-25T-IY-F1
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W
Datasheet Download
VI-25T-IY-F1.pdf
Availability of VI-25T-IY-F1
QUANTITY
VI-25T-IY-F1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-25T-IY-F1
Internal Part NumberEIS-VI-25T-IY-F1
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)100V
Voltage - Input (Max)200V
Voltage - Output 16.5V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)7.69A
Power (Watts) - Manufacture Series50W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max50W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-25T-IY-F1
Related LinksVI-25T, VI-25T-IY-F1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-25T-IY-F1 Details Description
Related parts for VI-25T-IY-F1
RES 1.6M OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 54COND 22AWG 500' datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
IC DELAY LINE 10TAP 125NS 16SOIC datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.65PF 25V 0402 datasheet.pdf
DIODE MODULE 400V 60A ISOTOP datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO3P datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES SMD 232K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf