Vicor Corporation VI-25T-MV-B1
VI-25T-MV-B1 picture photo
Mfg. Part Number
VI-25T-MV-B1
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W
Datasheet Download
VI-25T-MV-B1.pdf
Availability of VI-25T-MV-B1
QUANTITY
VI-25T-MV-B1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-25T-MV-B1
Internal Part NumberEIS-VI-25T-MV-B1
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)100V
Voltage - Input (Max)200V
Voltage - Output 16.5V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)23.08A
Power (Watts) - Manufacture Series150W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 2.40" W x 1.07" H (116.8mm x 61.0mm x 27.1mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max150W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-25T-MV-B1
Related LinksVI-25T, VI-25T-MV-B1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-25T-MV-B1 Details Description
Related parts for VI-25T-MV-B1
CONN MINI-D 100POS R/A RECPT datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1A SOT223 datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 100V X7S RADIAL datasheet.pdf
FILTER 2-LINE 250V 3A PANEL datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
CBL GRP 4.5-6.0 CD NPT 3/8" datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf