Vicor Corporation VI-25T-MX-F1
VI-25T-MX-F1 picture photo
Mfg. Part Number
VI-25T-MX-F1
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W
Datasheet Download
VI-25T-MX-F1.pdf
Availability of VI-25T-MX-F1
QUANTITY
VI-25T-MX-F1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-25T-MX-F1
Internal Part NumberEIS-VI-25T-MX-F1
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)100V
Voltage - Input (Max)200V
Voltage - Output 16.5V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)11.54A
Power (Watts) - Manufacture Series75W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max75W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-25T-MX-F1
Related LinksVI-25T, VI-25T-MX-F1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-25T-MX-F1 Details Description
Related parts for VI-25T-MX-F1
RES SMD 118K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 125MA 250VAC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
BIT TORX T40 2.76" datasheet.pdf
CONN MCX JACK STR 50 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 25POS .254M datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
10+10 WAY M VERT SMT WOJS datasheet.pdf
CONN FFC FPC 24POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 230VAC WIRE datasheet.pdf