Vicor Corporation VI-26M-MV-F3
VI-26M-MV-F3 picture photo
Mfg. Part Number
VI-26M-MV-F3
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W
Datasheet Download
VI-26M-MV-F3.pdf
Availability of VI-26M-MV-F3
QUANTITY
VI-26M-MV-F3 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-26M-MV-F3
Internal Part NumberEIS-VI-26M-MV-F3
3D ModelVI-2xx-xx-F3.stpVI-2xx-xx-F3.pdf
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)200V
Voltage - Input (Max)400V
Voltage - Output 110V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)15A
Power (Watts) - Manufacture Series150W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max150W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-26M-MV-F3
Related LinksVI-26M, VI-26M-MV-F3 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-26M-MV-F3 Details Description
Related parts for VI-26M-MV-F3
FERRITE BEAD 42 OHM 0805 datasheet.pdf
IC TXRX DUAL RS232 5V 24-SSOP datasheet.pdf
SWITCH PLNGR SPST/NO 16A QC TER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC DAC 8BIT QUAD 4.096V 10MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG DIN 40POS VERT GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB datasheet.pdf
500 TB PLU PLU HOOK/E datasheet.pdf
HD 38999 9C 9#23 PIN RECP datasheet.pdf
RADSOK CONTACT ASSY, 5.7MM datasheet.pdf