Vicor Corporation VI-J10-MW-F2
VI-J10-MW-F2 picture photo
Mfg. Part Number
VI-J10-MW-F2
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W
Datasheet Download
VI-J10-MW-F2.pdf
Availability of VI-J10-MW-F2
QUANTITY
VI-J10-MW-F2 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-J10-MW-F2
Internal Part NumberEIS-VI-J10-MW-F2
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 15V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)20A
Power (Watts) - Manufacture Series100W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseHalf Brick
Size / Dimension2.28" L x 1.86" W x 1.04" H (57.9mm x 47.2mm x 26.4mm)
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max100W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-J10-MW-F2
Related LinksVI-J10, VI-J10-MW-F2 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-J10-MW-F2 Details Description
Related parts for VI-J10-MW-F2
IC ADC 14BIT 8CH 5V 24-SOIC datasheet.pdf
IC GATE NAND 2CH 4-INP 14-DIP datasheet.pdf
CAP TRIMMER 2.5-9PF 100V TH datasheet.pdf
RES 0.35 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
PDT SUREPUNCH PRO datasheet.pdf
BCF 3.81/08/180LRZE SN OR BX datasheet.pdf
REPLCMNT PRINT HEAD TTM460 datasheet.pdf
CAP CER 22UF 16V X6S 1206 datasheet.pdf
RES SMD 280K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf