FFF VI09015000J0G
VI09015000J0G picture photo
Mfg. Part Number
VI09015000J0G
Brief Description
500 TB RIS CLA 90D STACK
Datasheet Download
VI09015000J0G.pdf
Availability of VI09015000J0G
QUANTITY
VI09015000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of VI09015000J0G
Internal Part NumberEIS-VI09015000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package160
Number of Levels1
Positions Per Level9
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current16A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI09015000J0G
Related LinksVI0901, VI09015000J0G Datasheet, FFF Distributor
VI09015000J0G Details Description
Related parts for VI09015000J0G
MODULE POWER ENTRY 6A 100V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 88PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 35VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES SMD 8.45KOHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V TSOT23-6 datasheet.pdf
RES 21K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf