Vishay Semiconductor/Diodes Division VI10150C-E3/4W
VI10150C-E3/4W picture photo
Mfg. Part Number
VI10150C-E3/4W
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V TO262
Datasheet Download
VI10150C-E3/4W.pdf
Availability of VI10150C-E3/4W
QUANTITY
VI10150C-E3/4W Order Process
Ship out your order
Specifications of VI10150C-E3/4W
Internal Part NumberEIS-VI10150C-E3/4W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileFunctions & Parameters of the “Simplest” Semiconductor
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
SeriesTMBS®
PackagingTube
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)150V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)5A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.41V @ 5A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr100µA @ 150V
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA
Supplier Device PackageTO-262AA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI10150C-E3/4W
Related LinksVI10150, VI10150C-E3/4W Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
VI10150C-E3/4W Details Description
Related parts for VI10150C-E3/4W
IC PFC CTRLR AVERAGE CURR 8DIP datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 39 OHM 10SIP datasheet.pdf
VARISTOR 29.5V 100A DISC 7MM datasheet.pdf
RES 167K OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 19.1K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RCPT 6ROW 114POS VERT SMD GOLD datasheet.pdf
TOOL REMOVAL 20 GA datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
LED OFFLINE DRIVER 8-SO datasheet.pdf
INDEX BOLT 2 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf