Vishay Semiconductor/Diodes Division VI30100C-E3/4W
VI30100C-E3/4W picture photo
Mfg. Part Number
VI30100C-E3/4W
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO262
Datasheet Download
VI30100C-E3/4W.pdf
Availability of VI30100C-E3/4W
QUANTITY
VI30100C-E3/4W Order Process
Ship out your order
Specifications of VI30100C-E3/4W
Internal Part NumberEIS-VI30100C-E3/4W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTrench MOS Barrier Schottky Rectifiers
Video FileFunctions & Parameters of the “Simplest” Semiconductor
PCN Assembly/OriginDD-018-2014 Rev. 0 05/Aug/2014
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
SeriesTMBS®
PackagingTube
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)100V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If800mV @ 15A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr500µA @ 100V
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA
Supplier Device PackageTO-262AA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI30100C-E3/4W
Related LinksVI30100, VI30100C-E3/4W Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
VI30100C-E3/4W Details Description
Related parts for VI30100C-E3/4W
CONN TERM BLOCK PCB 5.08MM 3POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 500MA DO213 datasheet.pdf
RES SMD 448 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 1.8UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 1.6A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS STRGHT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.013UF 5% 1600VDC AXIA datasheet.pdf