Vishay/Vitramon VJ0402A101JNXAO
VJ0402A101JNXAO picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402A101JNXAO
Brief Description
CAP CER 100PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402A101JNXAO.pdf
Availability of VJ0402A101JNXAO
QUANTITY
VJ0402A101JNXAO Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402A101JNXAO
Internal Part NumberEIS-VJ0402A101JNXAO
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
FeaturesNon-Magnetic
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402A101JNXAO
Related LinksVJ0402A, VJ0402A101JNXAO Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402A101JNXAO Details Description
Related parts for VJ0402A101JNXAO
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5.08MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.079" (2.00mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
SURGE SUPP 90V BIDIR 3-SL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1GHZ 8DIP datasheet.pdf
SENSOR PRESS DIFF 30" H2O 4SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 3W DO214AC datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 700MA 190 MOHM datasheet.pdf
IC CLOCK GEN PROG 3-PLL 16-SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 3V 350MW SOD123FL datasheet.pdf