Vishay/Vitramon VJ0402A390JNAAJ
VJ0402A390JNAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402A390JNAAJ
Brief Description
CAP CER 39PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402A390JNAAJ.pdf
Availability of VJ0402A390JNAAJ
QUANTITY
VJ0402A390JNAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402A390JNAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402A390JNAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesNon-Magnetic MLCC for Medical Electronics
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402A390JNAAJ
Related LinksVJ0402A, VJ0402A390JNAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402A390JNAAJ Details Description
Related parts for VJ0402A390JNAAJ
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 48V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 16.5A TO-3P datasheet.pdf
RES 453 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 05VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 3.81MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CIMREX 91 LCD CFL TFT 10.4" datasheet.pdf