Vishay/Vitramon VJ0402A3R3CNAAI
VJ0402A3R3CNAAI picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402A3R3CNAAI
Brief Description
CAP CER 3.3PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402A3R3CNAAI.pdf
Availability of VJ0402A3R3CNAAI
QUANTITY
VJ0402A3R3CNAAI Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402A3R3CNAAI
Internal Part NumberEIS-VJ0402A3R3CNAAI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.60mm)
Lead Spacing-
FeaturesNon-Magnetic
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402A3R3CNAAI
Related LinksVJ0402A, VJ0402A3R3CNAAI Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402A3R3CNAAI Details Description
Related parts for VJ0402A3R3CNAAI
TRANS PREBIAS DUAL PNP SMINI6 datasheet.pdf
FUSE GLASS 5A 125VAC/VDC 2AG datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 15A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 120V datasheet.pdf
IC FPGA 604 I/O 1152BGA datasheet.pdf
IC FLASH 1.5G DDR datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
508 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
CAP FILM 5.6NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf