Vishay/Vitramon VJ0402A820JNAAJ00
VJ0402A820JNAAJ00 picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402A820JNAAJ00
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 82PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402A820JNAAJ00.pdf
Availability of VJ0402A820JNAAJ00
QUANTITY
VJ0402A820JNAAJ00 Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402A820JNAAJ00
Internal Part NumberEIS-VJ0402A820JNAAJ00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.60mm)
Lead Spacing-
FeaturesNon-Magnetic
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402A820JNAAJ00
Related LinksVJ0402A8, VJ0402A820JNAAJ00 Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402A820JNAAJ00 Details Description
Related parts for VJ0402A820JNAAJ00
TRANS PNP 45V 4A TO-126 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 48QFN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT FLASH PG-TQFP-64 datasheet.pdf
HANDTOOL CRIMP FASTOFF HRT FEMAL datasheet.pdf
MICRO-C SS M12 FEM 8/C D-SUB 10 datasheet.pdf
RES 226 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 56 OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
ROUND HEAVY DUTY THREADED INSERT datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
TV 100C 100#22D SKT PLUG datasheet.pdf
Dual 600 MHz, 50 mW Current Feedback Amplifier IC datasheet.pdf