Vishay/Vitramon VJ0402D0R2CXBAJ
VJ0402D0R2CXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D0R2CXBAJ
Brief Description
CAP CER 0.2PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D0R2CXBAJ.pdf
Availability of VJ0402D0R2CXBAJ
QUANTITY
VJ0402D0R2CXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D0R2CXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D0R2CXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.20pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D0R2CXBAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D0R2CXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D0R2CXBAJ Details Description
Related parts for VJ0402D0R2CXBAJ
FIXED IND 10UH 220MA 4.3 OHM SMD datasheet.pdf
CBL RIBN 64COND 0.050 GRAY 300' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A SC82AB datasheet.pdf
IC CRYSTAL MULTIPLIER SS 8-USOP datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CONN HEADER 60 POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
CAP CER 470PF X5F RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 16KB FLASH EZ PRO 42LGA datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 280V 15A datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf