Vishay/Vitramon VJ0402D0R2DXBAP
VJ0402D0R2DXBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D0R2DXBAP
Brief Description
CAP CER 0.2PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D0R2DXBAP.pdf
Availability of VJ0402D0R2DXBAP
QUANTITY
VJ0402D0R2DXBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D0R2DXBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D0R2DXBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.20pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D0R2DXBAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D0R2DXBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D0R2DXBAP Details Description
Related parts for VJ0402D0R2DXBAP
CIR BRKR THRM 1A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
RES 10K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 9.31KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 3.5MM datasheet.pdf
SENSOR 15PSIS M20 4-20 MA datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 470 OHM 0606 datasheet.pdf
EMI FILTER 250VAC 0.5A WIRE TERM datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 365 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC DDR 128M 200MHZ 66TSOP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf