Vishay/Vitramon VJ0402D0R2DXCAC
VJ0402D0R2DXCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D0R2DXCAC
Brief Description
CAP CER 0.2PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D0R2DXCAC.pdf
Availability of VJ0402D0R2DXCAC
QUANTITY
VJ0402D0R2DXCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D0R2DXCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D0R2DXCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.20pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D0R2DXCAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D0R2DXCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D0R2DXCAC Details Description
Related parts for VJ0402D0R2DXCAC
HEAT SHRINK CLEAR 2" X 50' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC REDRIVER SAS/SATA 2CH 42TQFN datasheet.pdf
LAMP T/S 5MM RED 639NM 30DEG CLR datasheet.pdf