Murata Electronics North America NFM41P11C204TM00-54/T250
NFM41P11C204TM00-54/T250 picture photo
Mfg. Part Number
NFM41P11C204TM00-54/T250
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
NFM41P11C204TM00-54/T250.pdf
Availability of NFM41P11C204TM00-54/T250
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NFM41P11C204TM00-54/T250 Order Process
Ship out your order
Specifications of NFM41P11C204TM00-54/T250
Internal Part NumberEIS-NFM41P11C204TM00-54/T250
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship NFM41P11C204TM00-54/T250 today.
SeriesNFM41P11C204TM
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-NFM41P11C204TM00-54/T250
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
NFM41P11C204TM00-54/T250 Details Description
Related parts for NFM41P11C204TM00-54/T250
RES 49.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 1W DO41G datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 120V datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC 6MLP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 940MA 563 MOHM datasheet.pdf