Vishay/Vitramon VJ0402D0R3BLXAJ
VJ0402D0R3BLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D0R3BLXAJ
Brief Description
CAP CER 0.30PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D0R3BLXAJ.pdf
Availability of VJ0402D0R3BLXAJ
QUANTITY
VJ0402D0R3BLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D0R3BLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D0R3BLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.30pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D0R3BLXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D0R3BLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D0R3BLXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D0R3BLXAJ
CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 75 OHM 6SIP datasheet.pdf
LCD MOD GRAPH 160X32 WH TRANSFL datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 12NS 44TSOP datasheet.pdf
KIT EVAL BOARD 10CH LED BACKLGHT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
RES 5.6K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
FINISHING FLAP BRUSH 5A FIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES SMD 97.6 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf