Vishay/Vitramon VJ0402D0R3CXBAP
VJ0402D0R3CXBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D0R3CXBAP
Brief Description
CAP CER 0.30PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D0R3CXBAP.pdf
Availability of VJ0402D0R3CXBAP
QUANTITY
VJ0402D0R3CXBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D0R3CXBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D0R3CXBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.30pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D0R3CXBAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D0R3CXBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D0R3CXBAP Details Description
Related parts for VJ0402D0R3CXBAP
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 5VIN 9VOUT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.2A 4TMLF datasheet.pdf
RES 787 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 27.4K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 5.8VOUT 100W datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 3W DO204AL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5 OHM 1% 50W datasheet.pdf
CAP CER 200PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf