Vishay/Vitramon VJ0402D0R5BLAAP
VJ0402D0R5BLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D0R5BLAAP
Brief Description
CAP CER 0.50PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D0R5BLAAP.pdf
Availability of VJ0402D0R5BLAAP
QUANTITY
VJ0402D0R5BLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D0R5BLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D0R5BLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.50pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D0R5BLAAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D0R5BLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D0R5BLAAP Details Description
Related parts for VJ0402D0R5BLAAP
TRANS NPN 60V 0.7A TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MSFT DVR HALF-BRG 100V 12-DFN datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER PWM 20TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 4.17K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
LABEL ID RATINGS 1.63"X1" BK/YL datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf