Vishay/Vitramon VJ0402D0R5BLBAP
VJ0402D0R5BLBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D0R5BLBAP
Brief Description
CAP CER 0.50PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D0R5BLBAP.pdf
Availability of VJ0402D0R5BLBAP
QUANTITY
VJ0402D0R5BLBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D0R5BLBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D0R5BLBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.50pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D0R5BLBAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D0R5BLBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D0R5BLBAP Details Description
Related parts for VJ0402D0R5BLBAP
IC REG LDO 3V 0.2A 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 520MA 660 MOHM datasheet.pdf
IC BUFFER OP/DRAIN N-INV 8VSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
DRAM DDR2 1GB 240RDIMM datasheet.pdf
RES 200K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf