Vishay/Vitramon VJ0402D0R5DLXAP
VJ0402D0R5DLXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D0R5DLXAP
Brief Description
CAP CER 0.50PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D0R5DLXAP.pdf
Availability of VJ0402D0R5DLXAP
QUANTITY
VJ0402D0R5DLXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D0R5DLXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D0R5DLXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.50pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D0R5DLXAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D0R5DLXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D0R5DLXAP Details Description
Related parts for VJ0402D0R5DLXAP
HEX STANDOFF 6-32 NYLON 1" datasheet.pdf
SENSOR 100PSIG 1/4NPT 4-20MA 2' datasheet.pdf
CAP CER 2000PF 100V NP0 1812 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS R/A 5MM datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X50.8MM 230VAC TERM datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 7POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
X4 SATA M - 4X LNLINK JACKSCREW datasheet.pdf
CABLE 15POS .100 JUMPER 2 INCH datasheet.pdf