Vishay/Vitramon VJ0402D0R6BLCAC
VJ0402D0R6BLCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D0R6BLCAC
Brief Description
CAP CER 0.60PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D0R6BLCAC.pdf
Availability of VJ0402D0R6BLCAC
QUANTITY
VJ0402D0R6BLCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D0R6BLCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D0R6BLCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.60pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D0R6BLCAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D0R6BLCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D0R6BLCAC Details Description
Related parts for VJ0402D0R6BLCAC
RES 1.2 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IDC CABLE - MSD10K/MC10G/MCF10K datasheet.pdf
IC SENSOR TEMP/CONTROLLER 8DIP datasheet.pdf
CONN SPADE FLNG 16-22AWG #2 datasheet.pdf
FUSE PTC RESETTABLE datasheet.pdf
IMPACT BP 3X8 GR SN/PB datasheet.pdf
CONN HEADER 38POS GOLD SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 30V datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS 3.81MM BLACK datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.65A 8SOPWRPAD datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.6A 135 MOHM SMD datasheet.pdf