Vishay/Vitramon VJ0402D0R6DXXAJ
VJ0402D0R6DXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D0R6DXXAJ
Brief Description
CAP CER 0.60PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D0R6DXXAJ.pdf
Availability of VJ0402D0R6DXXAJ
QUANTITY
VJ0402D0R6DXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D0R6DXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D0R6DXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.60pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D0R6DXXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D0R6DXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D0R6DXXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D0R6DXXAJ
RES SMD 133 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC UHF RCVR 902-928 MHZ 24-LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP GP 700KHZ 8SOIC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 3A DO214AA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS JAMNUT PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 880KHZ RRO 8SO datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
TERM LESS TOOLING datasheet.pdf
BRACKET MOUNTING KIT 8 RACK 19" datasheet.pdf