Vishay/Vitramon VJ0402D0R7BLBAC
VJ0402D0R7BLBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D0R7BLBAC
Brief Description
CAP CER 0.70PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D0R7BLBAC.pdf
Availability of VJ0402D0R7BLBAC
QUANTITY
VJ0402D0R7BLBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D0R7BLBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D0R7BLBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.70pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D0R7BLBAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D0R7BLBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D0R7BLBAC Details Description
Related parts for VJ0402D0R7BLBAC
CONN HEADER SHD 30POS SIDE 1MM datasheet.pdf
COVER 2-TYPE 505 ISG datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 100KHZ 6DFN datasheet.pdf
RES 910 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.78K OHM 0.15W 0603 datasheet.pdf
IC FPGA 620 I/O 896FBGA datasheet.pdf
UM5-3054 SAFETY MAT datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL LEFT WK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V X5R 1210 datasheet.pdf
MINIFLEX CLIP TO 4MM J SILIC 0.4 datasheet.pdf