Vishay/Vitramon VJ0402D0R7CXBAC
VJ0402D0R7CXBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D0R7CXBAC
Brief Description
CAP CER 0.70PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D0R7CXBAC.pdf
Availability of VJ0402D0R7CXBAC
QUANTITY
VJ0402D0R7CXBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D0R7CXBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D0R7CXBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.70pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D0R7CXBAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D0R7CXBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D0R7CXBAC Details Description
Related parts for VJ0402D0R7CXBAC
RES SMD 1.33K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MINI LATCH HSG BULKHEAD-DR datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIS M10 5V datasheet.pdf
SWITCH DETECTOR SPST NO SMD 5V datasheet.pdf
IC FPGA 1120 I/O 1760FBGA datasheet.pdf
CONN HEADER 2X8 VERT BRKWAY GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
CAP CER 30PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf