Vishay/Vitramon VJ0402D0R7DLCAP
VJ0402D0R7DLCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D0R7DLCAP
Brief Description
CAP CER 0.70PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D0R7DLCAP.pdf
Availability of VJ0402D0R7DLCAP
QUANTITY
VJ0402D0R7DLCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D0R7DLCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D0R7DLCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.70pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D0R7DLCAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D0R7DLCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D0R7DLCAP Details Description
Related parts for VJ0402D0R7DLCAP
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 8-SOIC datasheet.pdf
PANEL FRONT 22.7X19X0.07" GREY datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT89-3 datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 14WSON datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
SB-230-14HD PERMA SEAL HEAVY DUT datasheet.pdf
CAP CER 0.40PF 1.5KV NP0 1111 datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
EVAL BRD FOR MVTM36BF120M010A00 datasheet.pdf
ATTENUATOR 4 DB DC 12.4GHZ datasheet.pdf