Vishay/Vitramon VJ0402D0R7DXXAP
VJ0402D0R7DXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D0R7DXXAP
Brief Description
CAP CER 0.70PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D0R7DXXAP.pdf
Availability of VJ0402D0R7DXXAP
QUANTITY
VJ0402D0R7DXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D0R7DXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D0R7DXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.70pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D0R7DXXAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D0R7DXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D0R7DXXAP Details Description
Related parts for VJ0402D0R7DXXAP
BOX ABS ALMOND 6.88"L X 4.88"W datasheet.pdf
IDC CABLE - CSC20S/AE20M/CCE20S datasheet.pdf
CAP CER 47PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HOUSING PLUG 34POS 4ROW datasheet.pdf
CONN TERM BLK CARD EDGE 22POS datasheet.pdf
DSUB 15 M NMB datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
MODULE MALE 2POS CRIMP datasheet.pdf
IC MCU FLASH datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 30W datasheet.pdf