Vishay/Vitramon VJ0402D0R8BXCAJ
VJ0402D0R8BXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D0R8BXCAJ
Brief Description
CAP CER 0.80PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D0R8BXCAJ.pdf
Availability of VJ0402D0R8BXCAJ
QUANTITY
VJ0402D0R8BXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D0R8BXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D0R8BXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.80pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D0R8BXCAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D0R8BXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D0R8BXCAJ Details Description
Related parts for VJ0402D0R8BXCAJ
OPTOISOLATOR 7.5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 16V X5R 0402 datasheet.pdf
IC DAC 14BIT SER 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 0.0 OHM JUMPER 1/3W 0805 datasheet.pdf
BUZZ VDC 2.9KHZ FAST WARBLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
CONN HDR 18POS 2.54MM T/H GOLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V TO-220 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 2A 120 MOHM SMD datasheet.pdf