Vishay/Vitramon VJ0402D0R8CLCAC
VJ0402D0R8CLCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D0R8CLCAC
Brief Description
CAP CER 0.80PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D0R8CLCAC.pdf
Availability of VJ0402D0R8CLCAC
QUANTITY
VJ0402D0R8CLCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D0R8CLCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D0R8CLCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.80pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D0R8CLCAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D0R8CLCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D0R8CLCAC Details Description
Related parts for VJ0402D0R8CLCAC
IC HI-SIDE SW CNTRLR DUAL 8-MSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC DCODER/DMUX DUAL 2-4 16SOEIAJ datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG RED 500' datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS R/A DUAL .100" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 20A 66W datasheet.pdf