Vishay/Vitramon VJ0402D0R8DLCAP
VJ0402D0R8DLCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D0R8DLCAP
Brief Description
CAP CER 0.80PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D0R8DLCAP.pdf
Availability of VJ0402D0R8DLCAP
QUANTITY
VJ0402D0R8DLCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D0R8DLCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D0R8DLCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.80pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D0R8DLCAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D0R8DLCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D0R8DLCAP Details Description
Related parts for VJ0402D0R8DLCAP
SWITCH 3 POS DIP GULL SEALED SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS VERT .250 TIN datasheet.pdf
RES SMD 1.78KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
COVER 2-TYPE 505 ISG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf