Vishay/Vitramon VJ0402D0R8VXCAJ
VJ0402D0R8VXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D0R8VXCAJ
Brief Description
CAP CER 0.80PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D0R8VXCAJ.pdf
Availability of VJ0402D0R8VXCAJ
QUANTITY
VJ0402D0R8VXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D0R8VXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D0R8VXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.80pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D0R8VXCAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D0R8VXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D0R8VXCAJ Details Description
Related parts for VJ0402D0R8VXCAJ
IC VOICE REC/PLAY 50-SEC 28-TSOP datasheet.pdf
CONN HEADER STR DL 10PS GOLD SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 29POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT HSG .250 3POS BLACK datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 15 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 14.7 OHM 1% 20W datasheet.pdf
LENS SUB-LENS SPOT DIFFUSER 6DEG datasheet.pdf
RES 12.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1 OHM 10W 0.1% RADIAL datasheet.pdf