Vishay/Vitramon VJ0402D100GLAAC
VJ0402D100GLAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D100GLAAC
Brief Description
CAP CER 10PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D100GLAAC.pdf
Availability of VJ0402D100GLAAC
QUANTITY
VJ0402D100GLAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D100GLAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D100GLAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D100GLAAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D100GLAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D100GLAAC Details Description
Related parts for VJ0402D100GLAAC
SWITCH ROCKER DPST 10A 125V datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 1808 datasheet.pdf