Vishay/Vitramon VJ0402D100KLCAJ
VJ0402D100KLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D100KLCAJ
Brief Description
CAP CER 10PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D100KLCAJ.pdf
Availability of VJ0402D100KLCAJ
QUANTITY
VJ0402D100KLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D100KLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D100KLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D100KLCAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D100KLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D100KLCAJ Details Description
Related parts for VJ0402D100KLCAJ
FUSE BOARD MOUNT 63MA 250VAC RAD datasheet.pdf
IC GATE NAND 6CH 2-INP 20-SOIC datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 250MA 250VAC/VDC datasheet.pdf
RES SMD 13.3K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 432 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 24VDC 2.9KHZ PANEL datasheet.pdf
TAPE DBL COATED POLY 1/2" X 36YD datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X4 YLW,YLW,YLW,YLW datasheet.pdf
LED 598NM YELLOW 3.2X2.8MM SMD datasheet.pdf
CAP CER 20PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN D-SUB PLUG 9POS VERT SOLDER datasheet.pdf