Vishay/Vitramon VJ0402D100MLCAJ
VJ0402D100MLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D100MLCAJ
Brief Description
CAP CER 10PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D100MLCAJ.pdf
Availability of VJ0402D100MLCAJ
QUANTITY
VJ0402D100MLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D100MLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D100MLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D100MLCAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D100MLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D100MLCAJ Details Description
Related parts for VJ0402D100MLCAJ
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT ROMLESS 100TQFP datasheet.pdf
RES SMD 143 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 730MA 620 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB datasheet.pdf
LED ASSY RA 3MM YELLOW DIFF datasheet.pdf